26.6. 2013

Festival Fantazie láká fanoušky sci-fi i komiksů

Festival Fantazie láká fanoušky sci-fi i komiksů

8. Ročníku Festivalu Fantazie. Čeká vás devět dní nadupaných sci-fi, fantasy, hororem historií a dalšími žánry, můžete se těšit na filmy, seriály, komiks, anime, přednášky, workshopy s spoustu další zábavy.

Co je na programu?

Je toho tolik, že se to nedá ani vypočítat – každý den souběžně probíhá více než třicet programových pásem, kde si na své přijdou milovníci Star Wars, Hvězdné brány, Star Treku, britských seriálů, Big Bangu, upírů, japonské kultury, šermu a hráči všeho druhu (od deskovek přes Xbox po WoW). Bude se besedovat se známými herci, spisovateli a překladateli, budou se nakupovat knihy, komiksy a sběratelské předměty, pouštět spousta filmů, bude se jíst, pít, seznamovat s ostatními fanoušky, hrát a nadávat, že všechen program se stihnout prostě nedá…

Kdo přijede

Zajímavých hostů budou také kvanta, z těch zahraničních patří mezi největší lákadla patří nepochybně David Nykl, který hrál Čecha doktora Zelenku v Hvězdné bráně (a jehož hlášky jako „I’m trying, do prdele!!!“ patří k nejlepším momentům seriálu), Tony Amendola, který si v SG střihnul mistra Bra'taca, odborníci na J.R.R. Tolkiena Ruth Lacon a Alex Lewis, oblíbený autor nejen Star Wars románů Michael A. Stackpole či komiksový výtvarník Marco Turini. Návštěvníky  se to bude hemžit i z českých luhů a hájů a nebude chybět ani tradiční miláček publika Jan Kantůrek, který překládá Úžasnou Zeměplochu a dokáže fanoušky bavit celé hodiny.

Kdy, kde a za kolik

Festival fantazie se koná 28.5. – 7. 6. 2013 v Chotěboři a celý přijde na 2150 Kč. Zamluvit si můžete také vstupenky na jednotlivé dny, půldny nebo přímo pořady. Ubytování je možné jak soukromě, tak zařízené pořadateli – v nabídce najdete možnosti od hotelu po spacák na podlaze tělocvičny. Míst na spaní bývá dost, pokud ale chcete některé z těch lepších, musíte si se zamluvením pospíšit. A co jídlo? Snídaně, obědy a večeře si můžete objednat přímo na místě, jsou rychlé a za rozumné ceny. Funguje také několik bufetů a občerstvovacích míst, kde můžete průběžně nakupovat a samozřejmě lze zajít do některé z místních restaurací, ale je potřeba počítat s tím, že v průběhu Festivalu Fantazie nestíhají (přece jen je Chotěboř zvyklá na jiný objem lidí) a tak si můžete někdy docela dlouho počkat.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.