6.5. 2013

Fandíte knihám? Vyzkoušejte Book Fan!

Fandíte knihám? Vyzkoušejte Book Fan!

Věčně nemáte co číst, tipy od kamarádů si píšete na papírky a vzápětí ztrácíte, a dávno jste přestali mít přehled, co že jste to vlastně už všechno četli? Vyzkoušejte portál Book Fan, který vám tyto problémy pomůže vyřešit.

Co to je?

Book Fan je web s obrovskou databází knih, kam se přihlásíte a můžete číst uživatelské recenze na knížky (které jsou samozřejmě vždycky různé, ale rozhodně relevantnější než chvalozpěvy na stránkách knihkupectví) a hledat inspiraci žebříčcích hodnocení, podle žánrů nebo podle knihovničky jiného uživatele, s kterým máte podobný vkus. Výhodou je přehlednost a rychlost – na pár kliknutí si o knížce zjistíte dost informací, abyste věděli, jestli vás má šanci zaujmout, nebo jestli jde o nepoužitelný kousek. Dobré tipy si můžete uložit mezi knížky, které se chytáte číst, takže je nikam nezaložíte a máte je pohromadě.

Čtenářský deník snadno a rychle

Ozve se ve vás při termínu „čtenářský deník“ základní školou vypěstovaná nenávist, nebo už jste naopak milionkrát začali sepisovat seznam přečtených knížek, ale nikdy jste ho nevydrželi psát dlouho? I v tomto případě by se vám Book Fan mohl líbit – na pár kliknutí si do virtuální knihovničky nasázíte tituly, které jste četli, a pokud chcete, můžete si k nim přidat i hodnocení nebo rovnou celou recenzi. Fajn je také doporučování knih na základě těch, které už jste četli – velmi rychle se tak doberete nejen kousků, které jste měli v ruce před lety, a už byste si na ně nevzpomněli, ale také nových zajímavých adeptů na čtení. Tento systém ovšem má svoje mouchy, takže místy nevyjdete z údivu, co že je čemu vlastně podobné, ale i tak je to užitečná funkce.

Kamarádi virtuální i reální

Book Fan jde propojit s Facebookem, ale i bez něj si na něm samozřejmě můžete najít svoje kamarády a sledovat jejich čtecí aktivitu. To je ideální zejména v případě, kdy máte odzkoušené, s kým máte kompatibilní vkus, a jdete tak v podstatě na jistotu. I když ale na portálu kamarády nemáte, po projití pár recenzí určitě najdete uživatele, jejichž názor lze vzít jako bernou minci, a to vám hledání nového čtení podstatně usnadní. 


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.