17.10. 2013

FanCity již příští týden

FanCity již příští týden

Fanoušci sci-fi, fantasy, historie, hororu a dalších spřízněných žánrů a oborů mají zase nejvyšší čas začít balit do Chotěboře – od pátku 25. 9. tam totiž propukne pětidenní festival fantastiky a her s názvem FanCity.

Program

Těšit se můžete na zhruba dvě stovky jednotlivých přednášek, besed a promítání. Na přetřes přijde futurologie, mýty, historie, fantastika, literatura a všechny možné, nemožné, kultovní i obskurní seriály, na které si můžete jen vzpomenout. Hrát se bude všechno od deskovek přes videohry po DDR a Guitar Hero.

V doprovodném programu proběhnou koncerty a vystoupení, křtění knih, literární i kostýmové soutěže, výstavy obrazů, promítání filmů i prodej knih a všeho dalšího (figurek, her, triček a dalších suvenýrů), bez čeho se pravověrný fanda neobejde.

Hosté


Loňské FanCity Zdroj: www.sarden.cz

Přednášet přijedou CONové stálice jako Frantšika Vrbenská nebo Jan Kantůrek, vyslechnout si můžete také Silvii „Draky“ Šustrovou (koho by zajímal například dabing oblíbených seriálů a obecně současné seriály na Primě Cool), oblíbeného autora Josefa Pecinovského či spisovatele a překladatele Vlada Ríšu.

Vstupné, jídlo, spánek

Vstupné můžete platit buď jednotlivě po dnech (ceny se liší od 100 do 250 Kč), hodinově (50 Kč za hodinu) nebo na celou akci najednou za 800 Kč. Spát se bude tradičně v hotelu, penzionu, na ubytovně a na internátu, přinést si můžete také vlastní spacák. Na jídlo můžete zajít do několika restaurací a bufetů, součástí FanCity bude také čajovna s bohatým výběrem kávy, čaje i medoviny. Samozřejmě si také můžete objednat celodenní jídlo přímo u pořadatelů – sice nedostanete na výběr, ale zato se najíte rychle a za velmi rozumné ceny. 


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.