11.11. 2012

Famufest: Stovka filmů i Wes Anderson

Famufest: Stovka filmů i Wes Anderson

Každoroční přehlídka studentských filmů se letos odehraje na Nové scéně Národního divadla. Od 15. do 17. listopadu se ukáže sto snímků i hvězda světového formátu.

Famufest Noir může dělat dlouhý nos na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary i Febiofest, jelikož se mu povedlo ukořistit 43letého Wese Andersona, uznávaného tvůrce filmů jako Taková zvláštní rodinka, Fantastický pan Lišák nebo Až vyjde měsíc. Režisér, s nímž chtějí pracovat největší světoví herci, promluví ve čtvrtek 15. listopadu od 13 hodin v Café Nona.

Vedle soutěžního programu, kde se budou vybírat nejlepší hrané, dokumentární a animované snímky, se prezentace dočkají také rozpracované projekty. Promítat se budou i filmy studentů zahraničních škol, například z Kanady, Rakouska, Dánska a Německa, kterým je věnován prostor v nesoutěžní sekci.

Součástí doprovodných akcí budou tradiční večerní koncerty. Na Famufestu Noir vystoupí kupříkladu Kate Waxová ze Švýcarska, Boska z Norska, český showman Bruno Ferrari a další umělci z Čech i ze zahraničí. Podrobný rozpis projekcí spolu s dalšími informacemi najdete na stránkách: www.famufest.cz.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.