9.10. 2012

Erotický bestseller vykukuje z českých poliček

Erotický bestseller vykukuje z českých poliček

Román Padesát odstínů šedi, který list The Guardian označuje za „porno pro maminky“, oslovil miliony čtenářek. Na konci září se uvelebil také v tuzemských knihkupectvích.

V prodejích předstihla Šifru mistra Leonarda i Harryho Pottera, práva na její vydání má přes 40 zemí světa a studio Universal Pictures ji zpracuje pro filmové plátno. Kniha britské autorky Eriky Mitchell Leonardové, jež se skrývá pod pseudonymem E. L. James, dobývá svět tím, co chybí sérii Stmívání. V příběhu setkání submisivní studentky literatury s mladým a zámožným podnikatelem nechybí erotické dusno a barvité popisy sexuálních praktik.

Padesát odstínů šedi slaví takový úspěch, že se dokonce hovoří o nástupu „Fifty Shades baby boom“. Předpokládá se totiž, že román zvedl zájem žen o sex. Pakliže se chcete přidat k partě nebo jen toužíte někoho obdarovat populární červenou knihovnou, titul vydává nakladatelství Albatros s doporučenou cenou 399,- Kč. České překlady následujících dílů, které v originále nesou názvy Fifty Shades Darker a Fifty Shades Freed, budou následovat.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.