24.9. 2013

Emmy 2013 – zazářil Perníkový táta i Liberace!

Emmy 2013 – zazářil Perníkový táta i Liberace!

Poslední rok se na poli televizní zábavy nesl ve smyslu pořádného nášupu, kterému také odpovídaly letošní nominace na „televizního Oscara“ ceny Emmy. Nejvíce nominací si připsaly seriály Panství Downton (Downton Abbey), Perníkový táta (Breaking Bad),  Homeland a komediální Taková moderní rodinka (Modern Family). V kategorii minisérie a TV film byl pak jednoznačným favoritem snímek Liberace! Jak to nakonec všechno dopadlo a kdo nominace proměnil?

Perníkový táta a Viceprezidentka

 O těsné prvenství mezi seriály se dělí Perníkový táta, který sošku získal za nejlepší seriál v kategorii drama a pro Annu Gunn za vedlejší ženskou roli a komediální Viceprezidentka (Veep). U té sklidila největší úspěch Julia Louis-Dreyfus v hlavní ženské roli a Tony Hale ve vedlejší mužské. Ostatní ceny už byly rozděleny mezi nominované prakticky rovnoměrně.

V kategorii drama získal Emmy za hlavní mužskou roli Jeff Daniels z vynikajícího seriálu The Newsroom, hlavní ženskou roli Claire DanesHomeland, vedlejší mužskou roli si připsal Bobby Cannavale z Boardwalk Empire a vedlejší ženskou Anna Gunn z Perníkového táty. Nejlepší režie putovala k seriálu House of Cards a scénář k Homeland.

komediálních seriálech zabodovali jako hlavní představitelé Jim Parsons (The Big Bang Theory) a Julia Louis-Dreyfus (Veep) a ve vedlejších rolích byli oceněni Tony Hale (Veep) a Meritt Wever (Nurse Jackie). Soška za nejlepší scénář putovala k tvůrcům seriálu Studio 30 Rock a za nejlepší režii byla oceněna Taková moderní rodinka.

Liberace! vévodil TV filmům

Nejlepší minisérii nebo TV film vyhrál Liberace!, který si na konto připsal ještě hlavní mužskou roli pro Michaela Douglase a nejlepší režii. Dále byli v kategorii oceněni Laura Linney za nejlepší hlavní roli (Ve znamení Raka), James Cromwell z American Horror Story za vedlejší mužskou a nejlepší herečkou ve vedlejší roli byla vyhlášena Ellen Burstyn (Political Animals).

 stálice The Big Bang Theory.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.