8.2. 2013

Doctor Who slaví padesátiny!

Doctor Who slaví padesátiny!

Dědeček mezi sci-fi seriály se letos dočká na svoji kategorii opravdu úctyhodného věku – oslaví rovnou padesátku! Nejen, že mu zdraví dobře slouží a sešlost věkem či odchod na věčnost mu zatím nehrozí, ale dokonce neztrácí šmrnc a naopak přitahuje další a další diváky. Patříte mezi ně i vy?

Všechen čas vesmíru a modrá budka

Pokud nepatříte, vězte, že o hodně přicházíte. Doctor Who se pyšní tím nejlepším, co Britové ve své televizní tvorbě nabízejí – je zajímavý, originální, zábavný a správně britsky praštěný. Prvních pár dílů budete nejspíš intenzivně hloubat, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo si z vás dělají tak trochu srandu. Až později vám dojde, že oboje. A pokud se s tím dokážete smířit, budete se královsky bavit (a podle ČSFD u nás nebudete zdaleka sami :-) ). Kde jinde je taky k vidění hypermoderní futuristická loď schopná přesunů v čase a prostoru, která vypadá jako telefonní budka? Nebo téměř tisíciletý hlavní hrdina ozbrojený sonickým šroubovákem? Je na čase si zvyknout že čas je prostě jen takový „…timey-wimey wibbly-wobbly… Stuff.“

Jedenáct tváří Doctora

Aby hrdina neomrzel a příběh nezkostnatěl, vymysleli tvůrci geniálně prostou fintu – zemře-li Doctor, zregeneruje. Do jiné osoby, a to jak vzhledem, tak povahou. Zatímco v první řadě seriálu byl Doctor nerudný důchodce, během let se změnil v pošuka s celerem klopě či ušatého cynika s šíleným výrazem, který zahájil nové řady seriálu v roce 2005. Dnes vesmír zachraňuje roztržitý „mladík“ s kšandami a motýlkem. A aby mu nebylo smutno, nechybí mu ani šmrncovní společnice či sympatičtí společníci.

Do nekonečna a ještě dál

Jakmile jednou naskočíte do fenoménu Doctor Who, nebude se vám chtít vystupovat. Vychutnáte si nepřeberné množství mimozemských ras, paralelní vesmíry, lidstvo v budoucích staletích a tisíciletích a spoustu zajímavých exkurzí do lidské historie. No schválně, kdo myslíte, že vyhubil dinosaury, inspiroval Shakespeara či Dickense nebo namíchnul královnu Victorii tak, že kvůli němu založila tajnou organizaci? Díky neustálému cestování v čase navíc potkává spoustu neznámých lidí, které už si jeho budoucí já stihlo znepřátelit, okouzlit - nebo třeba vzít za ženu. Nuda nemá šanci!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.