5.10. 2012

Dobré seriály se vracejí, jaké nezmeškat?

Dobré seriály se vracejí, jaké nezmeškat?

Po letních měsících, během nichž si v zámoří vybírají dovolenou i televizní programy, vyběhla další sezóna příběhů na pokračování. Rozhodně nezapomeňte na dvě komediální jistoty.

Taková moderní rodinka

Promyšlené scénáře, v nichž se jednotlivé gagy spojují do finální pointy, pestré spektrum sympatických charakterů a mockumentary styl neboli fiktivní události, které se tváří jako dokumentární záznam. Taková moderní rodinka naskočila do čtvrté sezóny, přičemž se neodklání od ověřených kvalit. Proč by také měla, když je sitcom pravidelně oceňován soškami Emmy. Letos ukořistil rodinný klan čtyři televizní Oscary. Výchozí pozicí pro nové díly je tentokrát milovaná Portorikánka Gloria (Sofía Vergara), která čeká mimčo s Alem Bundou (Ed O’Neill v roli Jaye Pritchetta).

Teorie velkého třesku

Než dala blonďatá kráska Penny šanci Sheldonovi, Leonardovi, Howardovi a Rajovi, byli geekové a nerdi univerzálním cílem posměšků. Po pěti sezónách Teorie velkého třesku jde o příjemnou společnost. Ústřední asociálové se transformovali na jedince, kteří jsou schopní přežít mimo svůj pokoj, ubylo proto vědeckých a popkulturních odkazů. Hned v úvodním díle šesté série jsou přesto okouzlujícím způsobem využity Sheldonovi znalosti superhrdinských filmů, které ukazují, proč je tak snadné seriálu propadnout.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.