15.7. 2013

Dexter finišuje. Jak skončí seriál o sériovém vrahovi?

Dexter finišuje. Jak skončí seriál o sériovém vrahovi?

Jeden z nejzajímavějších televizních seriálů posledních let vrcholí. Příběh forenzního vyšetřovatele, který ve volném čase likviduje masové vrahy, skončí v zámoří aktuálně vysílanou osmou řadou.

Šlo rozhodně o odvážný krok do neznáma, když americká televize Showtime svolila k natočení seriálu, jehož hlavním hrdinou je talentovaný forenzní analytik s nutkavou potřebou zabíjet. Nejistá sázka se vyplatila, jelikož si diváci oblíbili sociopata Dextera Morgana i přes jeho netradiční koníček stejně jako další osobité charaktery z miamské policejní stanice - výřečnou Debru Morganovou, Vince Masuku, který si libuje v perverzně sexuálních narážkách, nebo detektiva a věčného dobráka Angela Batistu.

Seriál Dexter, který se na obrazovkách objevuje od roku 2006, je i díky obrácenému vzorci kriminálních seriálů, kdy titulní hrdina nejenže vyšetřuje jednotlivé případy, ale taktéž je kvůli vlastním záměrům překrucuje a ovlivňuje, pozitivně přijímán ze strany kritiků a odborné veřejnosti. Americký cech scenáristů ho kupříkladu umístil do žebříčku 101 nejlepších seriálů všech dob, konkrétně na 66 místo.

Jestli Dexter uteče z neustále svízelnější situace nebo bude přeci jen prozrazen a dopaden, se ukáže v druhé polovině září, kdy bude na domovské stanici odvysílána poslední dvanáctá epizoda osmé série. První tři díly prozradily, že se dění bude točit primárně kolem profesionální psycholožky specializující se na psychopaty, která byla spolutvořitelkou kodexu, dle něhož se Dexter řídí. Atraktivní seriál uvádí v českém dabingu Prima Cool.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.