15.5. 2013

Crwecon: Komiksová akce od fanoušků pro fanoušky

Crwecon: Komiksová akce od fanoušků pro fanoušky

Každoroční komiksová akce Crwecon hlásí termín i program osmého setkání fanoušků, vydavatelů a tvůrců. Program nahuštěný do třech sálů proběhne 8. června v tradičně labyrintózním Klubu Cross.

Holešovický Klub Cross se za pár týdnů promění na komiksové bludiště. Orientace ve spletitých uličkách, nečekaných schodištích a sálech, u kterých byste se vsadili, že tam ještě před hodinou nebyly, je sice obtížná, ale patří k místnímu koloritu. Trocha tápání se každoročně odměňuje jedinečnou atmosférou. „I když je Crwecon rok od roku větší, snaží se udržet si post fanovské záležitosti, akce pořádané fanoušky komiksu pro fanoušky komiksu,“ říká Petr Litoš, jeden z pořadatelů akce, na kterou je vstup zcela zdarma.

V programu ani letos nechybí tradiční a informačně nejnabitější hodinka se zástupci tuzemských komiksových vydavatelství, kteří odkryjí plány do budoucna a zhodnotí uplynulý rok. Vedle vydavatelského panelu se odehraje také blok s komiksy cílenými na dětské čtenáře, na kterém nakladatelství Crew a Albatros odhalí několik šokujících novinek a pokřtí humoristickou sérii Kid Paddle s bláznem do videoher.

V průběhu dne si premiéru odbudou také pokračování roztomilého Kůstka, nové album Batmana od oceňovaného Scotta Snydera nebo další díl postapokalyptické série Živí mrtví, kterou můžete znát i v souvislosti s úspěšným televizním seriálem. Všechny nové tituly bude možné zakoupit až s dvacetiprocentní slevou. Se stánkem, který se bude prohýbat pod tíhou figurek a triček, dorazí také Comics Point.

Je to akce, která chce především sdružovat komiksové čtenáře. Těm zkušeným umožnit setkání se stejně zapálenými jedinci (a případně si doplnit sbírky a načerpat nové informace) a těm novějším usnadnit komiksový start,“ doplňuje Petr Litoš. Podrobný program a další informace naleznete na oficiálních stránkách události.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.