6.7. 2013

Colours of Ostrava vybarví Sigur Rós, The Knife i Woodkid

Colours of Ostrava vybarví Sigur Rós, The Knife i Woodkid

Industriální prostředí Dolních Vítkovic se ve dnech 18. – 21. července zaplní multižánrovým festivalem s tradicí. Dvanáctý ročník Colours of Ostrava má připravená výjimečná jména.

Hradecký festival Rock for People skončil. Karel Gott měl publikum s věkovým rozptylem od batolat po téměř stoleté elegány, Modestep a Borgore vytáhli dupstepovým šílenstvím zbytky energie z návštěvníků, kterým lahodí hudební kakofonie, a desítky dalších kapel a rozličných projektů bavili tisíce lidí. Je proto nejvyšší čas začít plánovat další hudební výlet.

K objevování rozličných podob moderní a přesahové muziky je ideální každoroční veselice Colours of Ostrava, která si letos vybrala vskutku reprezentativní výběr aktuální world music. Do industriálního prostředí dokonale zapadnou například Islanďané Sigur Rós, kteří po ambientním albu Valtari zavřeli jednu etapu a otevřeli cestu k syrovosti a částečné agresivitě. Na radikální desce Kveikur doprovází tvrdé kytary a výrazné bicí ještě všelijaké tovární zvuky, které zvýrazní oblasti památkově chráněných bývalých hutí, dolů a železáren.

Neméně fascinující zážitek lze očekávat od vystoupení švédské dvojice The Knife. Třetí deska Shaking The Habitual vyžaduje od posluchačů trpělivou spolupráci. V mnoha směrech provokativní, ve své dlouhohrající celistvosti přesto výsostně originální album se v živém provedení může stát zkušeností, která dlouho nepůjde dostat z hlavy. Ať už v kladném nebo negativním smyslu.

Jamie Cullum, Damien Rice, The xx, Tomahawk, Devendra Banhart nebo Woodkid. Nastudovat si čtyři dny plné jedinečně zvučných účinkujících a doprovodného programu je nejlepší z oficiálních stránek festivalu, kde naleznete veškeré praktické informace. Sluší se dodat, že se vstupenky na celý festival aktuálně prodávají za 1990,- Kč a k dispozici jsou i lístky na jednotlivé dny.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.