24.9. 2012

Coldplay rozdováděli Prahu, každý byl součástí scény

Coldplay rozdováděli Prahu, každý byl součástí scény

Coldplay rozdováděli Prahu, každý byl součástí scény

Britská rocková skupina Coldplay předvedla v neděli na vyprodaném Edenu show, na jejímž okázalém vyznění měl každý podíl. Koncert budoval dojem, že si ho návštěvník může osahat.

Frontman Chris Martin se na Twitteru čtyřčlenné kapely přiznal, že mezi jeho nejoblíbenější filmy patří Návrat do budoucnosti, Annie Hallová a Život je krásný. Právě hlavní motiv ze snímku Roberta Zemeckise odstartoval 100 minut naplněných chytlavými refrény a ozkoušenými hity jako The Scientist, Viva La Vida nebo Clocks.

Přestože z debutového alba Parachutes zazněla jen skladba Yellow, z vystoupení se zdálo, že se skupina opravdu pokouší o jistý návrat do budoucnosti, o snahu připomenout dobu, kdy Coldplay ještě patřili k alternativním projektům, které zná jen úzká komunita posluchačů. Ovšem tentokrát v moderním duchu pro desetitisíce lidí. Scéna se nesla v graffiti stylu, který jako by upomínal na něco malého a nejistého, s tím rozdílem, že pódium obsahovalo i pět obřích kruhových projekcí. Pobíhalo se tam a zpět, aby bylo patrné, že jsou členové kapely stále na blízku. K potvrzení svého záměru se během přídavku přesunuli na improvizovaný plácek do zadních řad a zahráli zde dva tracky v akustickém provedení.  Každý si mohl interprety vyfotit, každý byl součástí velkolepého večírku.

K osahání byla připravena většina rekvizit. Hned u vchodu návštěvník obdržel náramek, který se během koncertu při určitých písních rozblikal, čímž se z publika stal pestrobarevný rej světel. Šlo v podstatě o inteligentní lightstick a sympatickou vzpomínku na doma. Do davů byly vhozené také barevné míče a k chytání vybízely efektně vystřelované proudy konfet.

Z Coldplay se stala megaskupina, která baví lasery, ohňostrojem a oblíbenými popěvky. S posledním albem Mylo Xyloto, v rámci něhož kapela vyrazila na turné, se sice vytratily silné a intimní výpovědi, multimediální show ale dává za vynaložený peníz adekvátní protislužbu. A když se u Speed Of Sound produkce lidsky zasekla, bylo jasné, že se Coldplay hudbou baví a baví je hraní ostatním. Jen se to občas za teatrálním házením kytarou a přesně vyměřenými projekcemi ztrácí.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.