4.6. 2013

Češi a povodeň černého humoru

Češi a povodeň černého humoru

Jaká je typická česká vlastnost? Někoho jako první napadne bohužel tak často podsouvaná závist a nepřejícnost, jiného třeba zlaté české ručičky, muzikálnost nebo vášnivé houbaření. Aktuální události však zase jednou ukazují jiného favorita – a tím je typický černý humor a nezničitelná schopnost dělat si legraci všude a ze všeho. Třeba i z pořádných průšvihů...

Ať už je na vině historie a nutnost obstát tváří v tvář temným obdobím, kterou humor hodně usnadňuje (vzpomeňte si třeba na protektorátní či totalitní vtipy), nebo čistá poťouchlost, faktem je, že je nám máloco svaté – a rychlost, s jakou se vynořila kvanta povodňových vtipů, svědčí o tom, že krom obětavé pomoci a velké solidarity Češi mají vlohy také pro bryskní smeče a lidová tvořivost nezná mezí.

Od politiky ke slovním hříčkám

Spojení s živly neuniklo v podstatě nic a nikdo – známí politici, instituce, stavby, ani IKEA a její pověstné návody k použití. Abychom se rozdělili alespoň o ty nejzajímavější kousky, sestavili jsme pro vás rovnou celou galerii.

Lidové povodňové zpravodajství

  • Národní divadlo uvádí nově nastudovanou Vltavu. Vstup zdarma.
  • Stavba tunelu Blanka je v plném proudu.
  • Sudetští Němci se radují z navráceného majetku, který je jim posílám po Labi do Německa.
  • Prezident republiky pověřil náčelníka hlavního štábu nalezením vhodného kandidáta pro pozici viceadmirála linek MHD za účelem obnovení plynulosti provozu metra.
  • Stavba největšího aquaparku ve střední Evropě s rekordním tobogánem Staroměstská-Želivského zahájena.
  • Magistrát města Prahy odhlasoval zrušení městské policie. Nahradí ji Pobřežní hlídka.
  • Neukázněným řidičům, kteří špatně parkují v oblasti Karlína, bude policie udělovat místo botiček kotvičky.
  • Zprávy pro vodáky: „Všechny západočeské silnice jsou sjízdné!”


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.