4.10. 2013

Breaking Bad, Futurama, Dexter - konec seriálových legend

Breaking Bad, Futurama, Dexter - konec seriálových legend

Nepochybně jste si všimli, že letošní podzim je zvlášť bohatý na konce – alespoň tedy ty seriálové. Prakticky najednou se musíme rozloučit hned se třemi, které si po zásluze vydobyly přízeň širokých vrstev diváků a získaly přídomek kultovní. Přiznejte se, bude vám víc chybět nejsympatičtější sériový vrah televizní tvorby, neohrožená parta kreslených vesmírných poslíčků nebo chemikář na svérázné brigádě?

„Good news, everyone!“

Futurama je ze všech zmíněných seriálů nejstarší a už jednou se vyhrabala hrobníkovi z lopaty, a tak se její konec dá chápat – i když i tak nám bude chybět. Ach, ta nostalgie, když si člověk vzpomene, jak s ní před lety začínal… Konec to chce nějak důstojně oslavit, ideálně pomocí pizzy a krevetových nášupů, spousty alkoholu, růžové teplákovky a za účasti testovací koaly! A mimochodem – komu se ještě zdá, že finální epizoda je velmi podezřele podobná finální episodě Star Gate SG1? :o)


Je mrtvý, Ji...eh Zappe!

Dexter a brutální podívaná

Dexter se loučí po osmi sezónách a podívaná je to vpravdě brutální. Tedy ani ne tak počtem rozmasakrovaných lidí, ale spíš dějem a kvalitou. Nechceme spoilovat, tak nebudeme zabíhat do detailů, ale bohužel se zdá, že scénáristická soudnost se vytratila dávno před poslední klapkou, a kdyby se tvůrci drželi pravidla „v nejlepším přestat“, udělali by rozhodně líp. Nicméně ani tak Dexterovi nemůžeme upřít, že celé roky patřil k tomu nejlepšímu, co se dalo pustit, a rozhodně se jedná o nejsympatičtějšího vraždícího psychopata, jakého jsme si kdy pustili přes obrazovky a monitory do obýváků.

Pro ty, kdo ještě nedokoukali přikládáme jedno zcela nesouvisející video. Pro ty, kdo dokoukali – ech!

Perníkový nášup

Na rozdíl od tvůrců Dextera si autoři Perníkového táty vzali poučku o přestávání v nejlepším k srdci, takže v tomto případě se konala pořádná jízda. Můžeme s jistotou říct, že Breaking Bad patří k tomu nejlepšímu, co mezi seriály lze najít, a budeme pevně doufat, že se brzy najde důstojný následovník. A mimochodem – pokud jste poslední díl Dextera nebo Breaking Bad ještě neviděli, nechoďte na diskuze k ani jednomu ze seriálů. Fanoušci totiž oba konce s oblibou srovnávají, takže vám s radostí v perníkové diskuzi vyspoilují Dextera a naopak. A to jednoho vážně namíchne – dodneška kupříkladu máme chuť zakroutit krkem tomu hňupovi, který před pár lety musel v diskusi k Dexterovi plasticky popsat konec seriálu The Shield…


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.