3.4. 2013

Bankomat v mobilu, placené samohlásky a apríl na síti

Bankomat v mobilu, placené samohlásky a apríl na síti

Ačkoliv vás obvykle lákáme za zábavou ven, dnes tomu bude právě naopak a zůstaneme ještě chvíli u počítače. Mrkneme se totiž za nejlepšími kousky letošního Apríla! :-)

Piráti a Google v modrém

Taškařice Googlu se teď skloňují takřka všude, takže jen tak letem světem – internetový gigant představil hned několik revolučních služeb, z nichž nejpřevratnější je Gmail Blue. Tomu nebudete věřit – všechno je v něm totiž modré. Tlačítka. Písmo. Navigace. Všechno. Opravdu všechno. Modré. Masakr, že? A co teprve video, na němž ho vývojáři zaníceně popisují. Prostě revoluce v e-mailu.

Google mapy se odteď hemží pirátskými poklady a pro Australany nejen to – ti od prvního mohou učinit přítrž sousedskému vychlubování a na mapách si svůj dům libovolně vylepšit – od nového patra přes bazén a vánoční dekorace až k výběhu s klokany na zahradě. Ať ta čůza odnaproti pukne závistí!

Pachy a bankomat v mobilu

Dále Google přinesl rozsáhlou databázi pachů (Google smells), web masterům udělal radost, když v analýzách našli přístupy řídicí místnosti ISS a zavedl nepřekonatelnou vychytávku – bankomat v mobilu. Stačí malý nástavec a správné PIN a peníze máte na dosah ruky, kdykoliv je potřebujete. Geniální. A když dojdou zásoby? Žádný strach, na vaši lokaci bude neprodleně vysláno obrněné hybridní samonaváděcí vozidlo, které do několika minut váš osobní bankomat bezpečně doplní. Až člověka skoro naštve, že to je jenom apríl – já to mobilu prostě chci! A vozidlo už tuplem! :-)

Velká video soutěž a Twttr

Také jsme se dozvěděli, že Youtube je jen jedna velká video soutěž, která se bude následující spousty let vyhodnocovat, a Twitter přišel s mazaným plánem, jak na službě pořádně vydělat - a to zpoplatnit samohlásky. Všechny kromě „Y“ protože uznejte, to už by bylo trochu přes čáru. Uživatelé jsou ovšem bezskrupulózní a hbitě si našli cestičky, jak úpravy obejít a dál nezaplatit ani korunu. Tfuj!

Čeští filosofové na okurku nezapomenou!

A nakonec jedna trochu úsměvná a trochu k pláči z českých luhů a hájů – podle portálu studentů Univerzity Karlovy uzavřel rektor exkluzivní smlouvu s řetězci rychlého občerstvení, aby měli studenti hned po promoci zajištěné uplatnění a nečekal je úřad práce. „Děkani smlouvu až na výjimky přivítali. ´Absolventi užitečných oborů se našim studentům často vysmívali. S tím je teď konec. Bez nás už se už nějací pofidérní inženýři z ČVUT ani nenajedí,‘ raduje se děkan Filozofické fakulty Michal Střevlík,“ uvádí portál. „Naši absolventi jsou velmi šikovní a takovouto náročnou a zodpovědnou práci určitě zvládnou. Jen nesmí zapomínat na okurku,“ upozorňuje rektor v článku. Tak jim držíme palce!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.