3.10. 2012

Babel Prague vypípává druhý ročník

Babel Prague vypípává druhý ročník

Festival experimentální hudby Babel Prague nabobtnal do rozsáhlejší a vrstevnatější podoby. Během sedmi dnů se objeví projekty světově uznávaných producentů i domácích nováčků.

Druhý ročník mezinárodní přehlídky zvukových dobrodružství chce být dle pořadatelů oslavou novátorské a experimentální hudby mnoha podob. Týdenní akce, která trvá od 1. do 7. října, láká příznivce elektroniky, multimédií, avantgardy a netradičních zážitků.

Vrcholem se stanou závěrečné tři dny, během nichž se v Divadle Archa představí pětadvacet koncertů a performancí. Mezi velká jména patří liverpoolský hráč na gramofony Philip Jeck a elektronik Robert Lipook nebo tvůrce minimalistického ambientu Thomas Köner, který inspiraci čerpal v bývalé sovětské armádní zóně za polárním kruhem.

Zastaví se také Ghédalia Tazartès s živým koncertem k filmu Häxan: Čarodějnictví v průběhu věků. Zájemci tedy budou moci porovnat kvality francouzského básníka s Georgijem Bagdasarovem, jenž doplnil němý snímek Benjamina Christensena na Letní filmové škole v roce 2008.

Vstupenky jsou k dispozici na pokladně Divadla Archa i v sítích Ticketpro a Ticketportal. Denní lístky se prodávají za 290-390,- Kč, třídenní permanentka za 680,- Kč. Pro studenty uměleckých škol čeká na pokladně Divadla Archa (Na Poříčí 26, Praha 1) také zvýhodněné vstupné.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.