5.5. 2013

Apparat doveze ambientní Vojnu a mír

Apparat doveze ambientní Vojnu a mír

Přestože berlínský experimentátor Sascha Ring alias Apparat zpracoval album Krieg und Frieden na objednávku, není při poslechu patrné, že by byl nucen dělat kompromisy. Osobitou nahrávku představí 21. května v pražském Paláci Akropolis.

Čtyřiatřicetiletý elektronický mág se v České republice představil snad ve všech dosavadních podobách. Na festivalech působil s kakofonickým technem, v klubech ukazoval sám nebo s projektem Moderat akustické a elektronické kompozice. Nyní vyšvihne spletitou melancholii reprezentovanou smyčci, elektronikou, abstrakcí a příležitostně také něžným vokálem samotného Ringa.

Ačkoliv Apparat odmítá k desce poskytovat rozhovory, jelikož chce, aby se sami posluchači sdílením postarali o propagaci, uvedl, že je na nahrávku hrdý. „Zrodila se z bolesti. Je plná nedokonalostí, jelikož byla vytvořená lidmi. Jde o hodně zvláštní hudbu, není v ní moc beatů, ale o to víc různých zvuků,“ popsal Apparat album, které vyprodukoval na popud Sebastiana Hartmanna, výrazného inovátora současného německého divadla.

Vstupenky na živou performanci soundtracku k Tolstého epopeji Vojna a mír lze zakoupit nejlevněji přímo v Paláci Akropolis, případně také v sítích Eventim.cz, Ticketpro.cz, Ticketportal.cz.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.