23.3. 2013

And the Kristián goes to...

And the Kristián goes to...

Hlavní program dvacátého Febiofestu skončil. Během devíti dní se promítlo na 190 filmů z 57 zemí, statistiky návštěvnosti hlásí 63 tisíc diváků. Kdo si z české metropole odnesl nějakou tu cenu?

Letošní Febiofest udělil Kristiána za přínos světové kinematografii pěti filmovým osobnostem. Během závěrečného ceremoniálu se přidali k již oceněnému producentovi Jeremymu Thomasovi, italskému herci Giancarlu Gianninimu a herci, režisérovi, scenáristovi i pedagogovi Jerzy Stuhrovi také herečka Geraldine Chaplinová a režisér beatlesáckých filmů Pomoc a Perný den Richard Lester.

Jejich ocenění a návštěva Prahy byla předem avizovaná, otazník se proto vznášel především nad tím, kdo získá Grand Prix Febiofestu. Letos o cenu soutěžilo 14 filmů, které hodnotila porota skládájící se z 33 občanů ve věku od 18 do 71 let. Prosadil se britský snímek debutujícího režiséra Rufuse Norrise Rozbitý svět, kde se proplétají osudy několika rodin. Porotu dle všeho okouzlila nezletilá diabetička Skunk, která se vedle vážné nemoci vypořádává s první láskou, hádkami v rodině a komplikovanými sousedskými vztahy.

Soutěž středometrážních filmů Tři oříšky pro Popelku s délkou od 30 do 65 minut má tři vítěze. Buzkashi Boys, Zatímco a Výstava obdrží každý 2500 euro.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.