2.6. 2013

4D kino láká na ještě zběsilejší Rychle a zběsile

4D kino láká na ještě zběsilejší Rychle a zběsile

V České republice byl otevřen první sál se systémem 4DX Cinema, který se kasá tím, že jde o údajně „absolutní filmový zážitek“. Podívali jsme se, co taková unikátní kinematografická zkušenost obnáší.

"Máte-li sebemenší pochybnosti, zda Vám bude účast na projekci příjemná, pak se jí raději neúčastněte,” stojí v návštěvním řádu prvního českého 4DX kina. Jedná se o systém patentovaný jihokorejskou společností, nabízející celovečerní hollywoodské filmy s čichovými a hmatovými vjemy. Klasické snímky ve 2D nebo 3D jsou doplněné vůněmi, bublinkami, vzduchovými tryskami, mlhou a dalšími efekty připomínající přírodní živly.

S návštěvníky navíc nemilosrdně hází samotné sedačky, které jsou koncipované do jednotlivých bloků po čtyřech. Sedadla se pohybují všemi směry v reakci na to, co je zobrazeno na plátně. A jelikož se jako první film v Cinema City na pražském Smíchově uvádí šesté pokračování vysokooktanové série Rychle a zběsile, cuká se s divákem vpravdě důsledně. Zápach spálených gum, vítr za krk a vodní sprška do obličeje přichází každou chvilku a již sám o sobě divoký film tím nabírá ještě divočejších obrátek. Není divu, že se v zájmu bezpečnosti nedoporučuje vstup těhotným ženám, kardiakům, epileptikům a osobám s potížemi pohybového ústrojí, zejména páteří.

4DX sál lze směle doporučit především mladým divákům, kteří hledají nové zážitky a potenciální přidanou hodnotu při návštěvě kina. Filmy založené na vypiplaném vizuálu přesto stále vyniknou nejlépe na velkém plátně Imaxu.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.